Pompy ciepła

Pompy ciepła Warszawa i okolice

Montaż pompy ciepła warszawaPompy ciepła zapewniają niskie koszty ogrzewania oraz bezawaryjną pracę  przez wiele lat. Dodatkowo stanowią ekologiczne źródło ciepła i nie wytwarzają zanieczyszczeń. Nasza firma oferuje montaż powietrznej pompy ciepła w Warszawie i okolicach zarówno w nowo powstałych budynkach, jak i w tych modernizowanych.

Zalety pompy ciepła:

  • Obecna technologia umożliwia montaż pompy ciepła w domu mieszkalnym oraz budynku użytkowym.
  • Pompy ciepła są tańszym rozwiązaniem niż tradycyjne metody grzewcze.
  • Powietrzne pompy ciepła nie wymagają dużej ilości miejsca.
  • Duet pompy ciepła z fotowoltaiką sprawia, iż staje się ona urządzeniem niemal samowystarczalny.
  • Dostępne dofinansowania do pompy ciepła zapewniają jej montaż po atrakcyjnej cenie.

Profesjonalny montaż pompy ciepła Warszawa i Okolice

Pompa ciepła w nowym budynku

Montaż pompy ciepła w nowych budynkach staje się niemal standardem obecnych czasów, zwłaszcza w sytuacji ograniczenia dostępności paliw gazowych na rynku, a tym samym wysokich ich kosztów. Rozwiązanie to idealnie sprawdza się w nowoczesnym oraz energooszczędnym budownictwie. Odpowiednie dopasowanie mocy pompy ciepła do potrzeb budynku i jego użytkowników daje bowiem gwarancję uzyskania ekonomicznego i efektywnego źródła ciepła. Zapewni komfort grzewczy i ciepłą wodę użytkową przez cały rok.

Pompa ciepła w istniejącym budynku

Warto pamiętać, iż montaż pompy ciepła można wykonać także w modernizowanych budynkach. Dzięki dostosowaniu odpowiednich rozwiązań pompa ciepła powietrzna może współpracować zarówno z ogrzewaniem podłogowym, jak i z klasycznymi grzejnikami. Co więcej, może ona pracować w systemie biwalentnym z kominkiem, grzałką elektryczną lub kotłem grzewczym. Montaż Pompy ciepła w istniejącym budynku nie tylko zmniejszy koszty ogrzewania, ale także zapewni ciepło przez całą zimę.

Pompy ciepła z fotowoltaiką mazowieckie

fotowoltaika z pompą ciepłaDuet pompy ciepła z fotowoltaiką to odpowiedź na potrzebę osiągnięcia jak największej samowystarczalności energetycznej budynków nowo powstałych i tych istniejących. Instalacja hybrydowa szczególnie korzystna jest, gdy pompa ciepła odpowiada za centralne ogrzewanie budynku oraz  przygotowanie ciepłej wody użytkowej.

Fotowoltaika z pompą ciepła – dlaczego warto?

Po pierwsze montaż pompy ciepła pozwala na zwiększenie bieżącej konsumpcji energii elektrycznej wyprodukowanej przez mikroinstalację. Po drugie rozwiązanie to zapewnia magazynowanie energii elektrycznej w postaci energii cieplnej, w trakcie podgrzewania centralnej wody użytkowej. Podsumowując, połączenie pompy ciepła z instalacją fotowoltaiczną zwiększa stopień wykorzystania na własne potrzeby całej wyprodukowanej energii elektrycznej, a co za tym idzie, ogranicza koszty związane z oddawaniem nadmiaru prądu do sieci.

 

Tanie ogrzewanie domu Warszawa i okolice

Pompa ciepła powietrze – woda

Pompy ciepła powietrzne cieszą się obecnie największą popularnością na naszym rynku, głównie dlatego, iż nie wymagają one na starcie ponoszenia zbyt wysokich kosztów. Dodatkowo stanowią lwią część wszystkich instalacji, odsuwając na drugi plan pompy ciepła gruntowe i wodne. Obecnie nasza firma oferuje montaż pompy ciepła powietrze-woda w Warszawie i okolicach, która zapewnia transport ciepła do obiegu grzewczego oraz zbiornika z gorącą wodą. Montujemy pompy ciepła Bosch, Viessmann, Netsu oraz Airwell.

 Technologia pompy ciepła

Wybierając odpowiedni typ urządzenia dla swojego budynku, należy zadać sobie pytanie, którą technologię warto wybrać — split czy monoblok? Pompy powietrze – woda w obu wersjach pracują bardzo wydajnie oraz mogą być zasilane prądem wytwarzanym z domowej instalacji fotowoltaicznej. Pompy ciepła split, są tańsze i posiadają układ chłodniczy rozdzielony na dwie jednostki połączone specjalnymi rurami. Natomiast pompy ciepła monoblok stanowią jeden hermetyczny moduł, co zapewnia ich szybki montaż oraz zwalnia właściciela z corocznych kontroli szczelności.

Serwis pompy ciepła

Prawidłowo dostosowane pompy ciepła są praktycznie bezobsługowe oraz bezawaryjne. Jednak wymagają one regularnych przeglądów serwisowych zgodnie z warunkami gwarancji. Dlatego nasza firma oferuje serwis pompy ciepła w Warszawie i okolicach. Zapewniamy serwis pompy ciepła powietrznej pod koniec pierwszego roku eksploatacji urządzenia oraz kolejne coroczne przeglądy gwarancyjne pompy ciepła. Wykonujemy kontrolę układu źródeł pompy, obiegu chłodniczego, automatyki oraz poprawności nastaw. Posiadamy stosowne uprawnienia.

Montaż pompy ciepła - obszar naszego działania

Montaż pompy ciepła mazowieckie

Nasza firma zapewnia montaż pompy ciepła powietrze-woda w Warszawie i okolicach. Regionem naszego działania objęte są takie miasta Mazowsza jak: Radom, Płock, Siedlce, Pruszków, Legionowo, Ostrołęka, Piaseczno, Otwock, Ciechanów, Żyrardów, Mińsk Mazowiecki, Wołomin, Sochaczew, Mława, Grodzisk Mazowiecki, Nowy Dwór Mazowiecki, Wyszków, Ostrów Mazowiecki, Płońsk, Pułtusk, Gostynin, Sokołów Podlaski, Sierpc, Kozienice, Przasnysz, Garwolin, Grójec, Węgrów, Szydłowiec, Ożarów Mazowiecki, Maków Mazowiecki, Żuromin, Zwoleń, Białobrzegi, Łosice, Przysucha oraz Lipsko.

Dofinansowanie pompy ciepła

Program Czyste Powietrze przeznaczony jest dla właścicieli lub współwłaścicieli budynków już istniejących. Dotyczy on jednorodzinnych budynków mieszkalnych lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą.

Środki pozyskane z tego programu można przeznaczyć na wymianę starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe na nowoczesne źródła ciepła, a także na przeprowadzenie niezbędnych prac termomodernizacyjnych budynku. Z dofinansowania można pozyskać między innymi środki na zakup oraz montaż pompy ciepła typu powietrze – woda oraz wykonanie współistniejącej instalacji fotowoltaicznej.

Wysokość dofinansowania zależy od wysokości dochodu netto na jedną osobę przypadającą w gospodarstwie domowym wnioskodawcy.

Dotacja ta jest dostępna w trzech wariantach dofinansowania:

• Podstawowy do 30 000 zł
• Podwyższony do 37 000 zł
• Wysoki do 69 000 zł

Program Moje Ciepło przeznaczony jest dla osób fizycznych będących właścicielami lub współwłaścicielami nowego budynku mieszkalnego jednorodzinnego.

Środki pozyskane z tego programu można przeznaczyć na współfinansowanie zakupu i montażu nowych pomp ciepła wykorzystywanych do celów ogrzewania lub ogrzewania i ciepłej wody użytkowej w nowych budynkach mieszkalnych jednorodzinnych.

Dofinansowanie obejmuje do 30% albo do 45% kosztów kwalifikowanych, jednak nie więcej niż 21 tys. zł na jedną współfinansowaną inwestycję.

Współfinansowaniu podlega między innymi zakup oraz montaż pompy ciepła typu powietrze – woda z osprzętem, zbiornikiem akumulacyjnym/buforowym oraz zbiornikiem c.w.u. wraz z osprzętem. Wysokość dofinansowania wynosi 7 tys. zł.

Wysokość dofinansowania uzależniona będzie od rodzaju zainstalowanej pompy ciepła oraz posiadania przez Wnioskodawcę karty dużej rodziny.

Nabór wniosków do programu będzie realizowany do 31.12.2026 r. lub do wyczerpania dedykowanej puli środków.

Dotacja Warszawska przeznaczona jest dla osób fizycznych, podmiotów gospodarczych, osób prawnych, wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych.

Warunkiem otrzymania dotacji jest  brak ogrzewania budynku kotłem lub paleniskiem na olej opałowy albo paliwo stałe.

Wysokość dofinansowania na pompę ciepła powietrzną wynosi do 30 000 zł, ale nie więcej niż 1 000 zł za każdy kW wynikający z mocy zainstalowanego urządzenia.

Warszawską dotację na pompę ciepła można łączyć z ulgą termomodernizacyjną.

Dla jednostek sektora finansów publicznych, będących gminnymi lub powiatowymi osobami prawnymi wysokość dotacji wynosi do 80% rzeczywistych kosztów realizacji inwestycji.

Ulga termomodernizacyjna przeznaczona jest dla właścicieli lub współwłaścicieli budynków mieszkalnych jednorodzinnych, w tym także budynków w zabudowie bliźniaczej bądź szeregowej, a także budynków w zabudowie grupowej, stanowiących konstrukcyjnie samodzielną całość.

Ulga termomodernizacyjna nie dotyczy nowobudowanych domów jednorodzinnych. Odliczenie przysługuje tylko z tytułu termomodernizacji budynków już istniejących.

Odliczenie obejmuje koszty zakupu i montażu pompy ciepła, a także koszty zakupu materiałów budowlanych i usług związanych z realizacją przedsięwzięcia termomodernizacyjnego.

Od 1 stycznia 2019 roku każdy indywidualny inwestor, który zakupi pompę ciepła, uzyska ulgę podatkową uzależnioną od wielkości uzyskiwanego rocznego dochodu w wysokości od 17% do 32%. Ulga ta może być rozliczana w ciągu 6 lat.

Maksymalna kwota odpisu to 53 000 złotych.

Nasze ostatnie realizacje