Systemy magazynowania/off-grid

Bezpieczeństwo energetyczne w każdym miejscu

Systemy fotowoltaiczne z magazynami energii umożliwiają zasilanie urządzeń elektrycznych na napięcie stałe i zmienne bez dostępu do sieci energetycznej lub w warunkach sieci słabej jakości.

Standardowe mikroinstalacje PV nawet w warunkach polskich stały się już standardem. Spotykamy je na dachu lub gruncie zarówno w gospodarstwach domowych, jak i w firmach czy instytucjach publicznych. W sytuacji, gdy podłączenie do sieci nie jest możliwe, idealnym rozwiązaniem jest samodzielny system off-grid, który zapewni pełną niezależność energetyczną a tym samym całkowite wykluczenie kosztów związanych z rachunkami za energię elektryczną.

Systemy off-grid są dedykowane przede wszystkim dla obszarów, gdzie lokalna sieć energetyczna jest niewydajna, niestabilna lub nie dociera w ogóle. Są to na przykład tereny ośrodków rekreacyjnych, działek położonych na terenach leśnych lub górskich. Projektujemy i montujemy magazyny energii (systemy off-grid), które są w stanie produkować i magazynować od kilku do kilkuset kWh energii na dobę.

Ze względu na konieczność instalowania dodatkowych elementów systemu: akumulatorów i regulatorów ładowania odpowiedzialnych za magazynowanie i konwersję energii – magazyny energii pozwalają na całkowitą niezależność energetyczną. I pomimo tego, że są droższe od standardowych mikroinstalacji, wydatek inwestycyjny zwraca się w krótkim czasie.

Elementy systemu instalacji off-grid:

– polikrystaliczne panele fotowoltaiczne

– inwerter odpowiedzialny za konwersję napięcia

– akumulatory odpowiedzialne za przechowywanie energii

– regulator ładowania kontrolujący ilość prądu gromadzonego w akumulatorach

Wszystkie elementy i ich parametry dopasowujemy do potrzeb systemu, który jako kompleksowa instalacja odpowiada na potrzeby odbiorcy. 

 

Skontaktuj się z naszym Doradcą aby poznać indywidualną ofertę

Czy masz jeszcze pytanie odnośnie naszych usług?

Napisz lub zadzwoń do nas.