Magazyn energii

Magazyn Energii Warszawa i okolice

magazyn energii Warszawa i okolice-montaż magazynów energi mazowieckieMagazyn energii jest szczególnie opłacalną inwestycją dla osób, które posiadają instalację fotowoltaiczną lub planują montaż instalacji hybrydowej. W sytuacji, gdy produkcja energii przewyższa auto-konsumpcje, magazyn energii daje bowiem możliwość zmagazynowania nadwyżki oraz wykorzystania jej w pochmurny dzień lub w nocy, gdy panele są mniej wydajne.

Zalety magazynów energii:

  • Współpraca z instalacją fotowoltaiczną pozwalająca na przechowanie wyprodukowanych nadwyżek energii na własne potrzeby, bez straty 20% na rozliczenie z siecią dystrybucyjną lub sprzedażą po niskiej cenie.
  • Zabezpieczenie przed nagłą przerwą w dostawie energii z sieci.
  • Modułowa budowa pozwalająca na dowolną rozbudowę magazynu w miarę wzrostu zapotrzebowania.
  • Wieloletnia trwałość i wydajność oraz samowystarczalność energetyczna.

Profesjonalny montaż magazynów energii Warszawa i Okolice

Domowe magazyny energii

Montaż magazynu energii w domu ma wiele zalet. Począwszy od ciągłości zasilania, nawet w przypadku awarii sieci elektrycznej, po obniżenie rachunków za energię praktycznie do zera. Dodatkowo w momencie pełnego naładowania akumulatorów istnieje możliwość oddania nadmiaru energii do sieci elektrycznej, a w przypadku jej braku w magazynie pobrania w odpowiedniej ilości. Ponadto warto pamiętać, iż magazyn energii w domu to nie tylko korzyści ekonomiczne i niezależność, ale także wspólna dbałość o otaczające nas środowisko. 

Magazyny energii dla firm

Magazynowanie energii przez firmy i przedsiębiorstwa ma obecnie ogromne znaczenie dla zachowania ciągłości pracy oraz zasilania różnego typu procesów produkcyjnych lub technologicznych. Montaż magazynów energii dla firm z Warszawy i okolic zapewnia nieprzerwane dostawy prądu, a co za tym idzie, chroni przed stratami wynikającymi z przestojów lub konieczności ponownego uruchamiania maszyn i urządzeń. Rozwiązanie to zapewnia także maksymalne wykorzystanie wytworzonej energii oraz swobodne gromadzenie nadwyżki.

Magazyn energii do fotowoltaiki mazowieckie

magazyn energii WarszawaMontaż magazynu energii do fotowoltaiki umożliwia auto-konsumpcję wyprodukowanej energii bez konieczności oddawania jej do sieci, a co za tym idzie zlikwidowanie niepotrzebnych strat ekonomicznych. Jednak w celu należytego funkcjonowania całej instalacji, magazyn energii musi zostać odpowiednio dopasowany do systemu fotowoltaicznego, który w pełni odpowiada zapotrzebowaniu energetycznemu budynku.

Jak dobrać magazyn energii do fotowoltaiki?

Wybierając magazyn energii do fotowoltaiki można kierować się jednym z dwóch kryteriów. Pierwsze z nich wskazuje, na zakup urządzenia do magazynowania energii, które będzie odpowiadało swoją wielkością instalacji fotowoltaicznej. Drugie kryterium wskazuje natomiast na wybór magazynu energii dobranego pod kątem rzeczywistych potrzeb gospodarstwa domowego lub firmy. Obecnie dopasowanie urządzeń magazynujących do faktycznego zapotrzebowania budynku wydaje się najlepszym rozwiązaniem. Co więcej, w celu obliczenia wielkości magazynu energii dla domu wystarczy oszacować ilość dziennego poboru energii. Następnie na tej podstawie podjąć decyzję o zakupie odpowiedniego urządzenia.

Niezależność energetyczna - Magazyn energii Warszawa

Rodzaje magazynów energii

Obecnie zdecydowaną część rynku zajmują magazyny energii litowo-jonowe. Za ich popularnością przemawia duża żywotność zarówno kalendarzowa, jak i liczona w liczbie cykli. Rozwiązanie to jest bardziej ekonomiczne w porównaniu do wcześniej stosowanych akumulatorów żelowych lub AM, które wymagały częstej wymiany. Na rzecz akumulatorów litowo-jonowych przemawia także atrakcyjna cena oraz dobre parametry techniczne, zwłaszcza w zakresie gęstości energetycznej, jak i energii właściwej. Magazyny energii, które bazują na rozwiązaniach kwasowo-ołowiowych, sodowo-jonowych lub przepływowych stanowią aktualnie niewielki margines rynku. Naszym klientom oferujemy montaż magazynów energii litowo-jonowych w Warszawie oraz okolicach.

Magazyn energii a pompa ciepła

Montaż magazynu energii w domu zapewnia nie tylko oszczędności finansowe, ale także poczucie bezpieczeństwa w przypadku przerwy w dostawie energii elektrycznej. Podczas awarii zasilania lub zmniejszonej produkcji energii przez instalację fotowoltaiczną, urządzenia elektryczne znajdujące się w domu mogą bowiem czerpać potrzebną energię z magazynów. Rozwiązanie to jest szczególnie ważne przy ogrzewaniu budynku oraz wody użytkowej pompą ciepła, którą coraz częściej można spotkać nie tylko w gospodarstwach domowych. Przydomowy magazyn energii stanowi w takiej sytuacji remedium na zaistniałe kłopoty. Jest on w stanie podtrzymać pracę urządzenia grzewczego, aż do czasu usunięcia usterki lub zwiększenia ilości produkowanej energii przez instalację PV.

Rozbudowa fotowoltaiki o magazyn

Ze względu na coraz większą auto-konsumpcję oraz rosnącą potrzebę samowystarczalności, warto rozważyć rozbudowę fotowoltaiki o nowe urządzenia. Należy pamiętać, iż dla prosumentów, którzy założyli instalacje PV przed 1 kwietnia 2022 roku rozbudowa fotowoltaiki o magazyn energii lub dodatkowe panele fotowoltaiczne nie wiąże się ze zmianą taryfy rozliczenia prądu. Jednak warunkiem dalszego korzystania z systemu opustów jest moc instalacji fotowoltaicznej nieprzekraczająca 50 kW. Natomiast prosumentom, którzy założyli fotowoltaikę po 1 kwietnia 2022 roku, korzystającym z systemu net billingu, montaż magazynu energii zapewni możliwość gromadzenia niewykorzystanej energii, bez konieczności jej oddawania do sieci na niekorzystnych warunkach.

Magazyn Energii Warszawa i Okolice - obszar naszego działania

Montaż magazynów energii mazowieckie

Nasza firma zapewnia montaż magazynów energii w Warszawie i okolicach. Regionem naszego działania objęte są takie miasta Mazowsza jak: Radom, Płock, Siedlce, Pruszków, Legionowo, Ostrołęka, Piaseczno, Otwock, Ciechanów, Żyrardów, Mińsk Mazowiecki, Wołomin, Sochaczew, Mława, Grodzisk Mazowiecki, Nowy Dwór Mazowiecki, Wyszków, Ostrów Mazowiecki, Płońsk, Pułtusk, Gostynin, Sokołów Podlaski, Sierpc, Kozienice, Przasnysz, Garwolin, Grójec, Węgrów, Szydłowiec, Ożarów Mazowiecki, Maków Mazowiecki, Żuromin, Zwoleń, Białobrzegi, Łosice, Przysucha oraz Lipsko.

Dofinansowanie Magazynu Energii

Program Mój Prąd 5.0 przeznaczony jest dla osób fizycznych, które wytwarzają energię elektryczną na własne potrzeby.

Obecny nabór wniosków dedykowany jest dla prosumentów w nowym systemie net billing (instalacje powstałe po 1 kwietnia 2022 r.) oraz dla dotychczasowych prosumentów, którzy zmienili system rozliczania z systemu opustów na nowy system net billing (instalacje powstałe po 1 kwietnia 2022 r.)

Środki pozyskane z tego programu można przeznaczyć na zakup, montaż, transport oraz odbiór i uruchomienie mikroinstalacji fotowoltaicznych, oraz na zakup, montaż i transport urządzeń służących magazynowaniu energii elektrycznej, czyli magazynów energii.

Od 22 kwietnia 2023 roku wysokość dofinansowania wynosi od 6 do 16 tys. zł.

Nabór wniosków został przedłużony do 31.12.2023 roku lub do wyczerpania alokacji środków.

Nasze ostatnie realizacje