Fotowoltaika dla firmy

Fotowoltaika dla firmy Warszawa i okolice

fotowoltaika dla firmy warszawaTANIA ENERGIA DLA TWOJEGO BIZNESU

Montaż instalacji fotowoltaicznej przeznaczony jest dla wszystkich przedsiębiorców, którzy chcą uniezależnić się od nieustannie zmieniających się cen prądu oraz produkować energię elektryczną na własne potrzeby. Odpowiednio dopasowana instalacja fotowoltaiczna zapewnia bowiem nie tylko oszczędności, ale także stabilność i samowystarczalność. Nasza firma zapewnia montaż fotowoltaiki dla firm z Warszawy oraz okolic.

Fotowoltaika dla firm korzyści:

  • Obniżenie kosztów prowadzenia zarówno małej, jak i dużej firmy.
  • Niezależność od podwyżek cen energii elektrycznej.
  • Samowystarczalność w przypadku nagłej awarii lub braku prądu.
  • Długoletnia bezobsługowa eksploatacja paneli fotowoltaicznych.
  • Wytrzymałość i bezawaryjność instalacji PV.
  • Zmniejszenie smogu oraz emisji dwutlenku węgla do atmosfery.
  • Poprawa wizerunku firmy oraz wzrost jej wartości.

 

Montaż fotowoltaiki dla firm Warszawa - Opłacalna inwestycja

Samowystarczalność

W przypadku wielu przedsiębiorstw czas pracy zakładu pokrywa się z godzinowym wykresem największej produkcji zielonej energii. Jest to okres pomiędzy godziną 8.00 a 18.00. W związku z tym, szczytowe zapotrzebowanie na moc można w pełni pokryć przez prąd wyprodukowany za pomocą własnej instalacji fotowoltaicznej dostosowanej do potrzeb danej firmy. Dodatkowym atutem montażu paneli fotowoltaicznych jest także możliwość gromadzenia nadwyżki energii w specjalnych magazynach. Rozwiązanie to nie tylko pozwala na pokrycie zapotrzebowania na prąd w pochmurne dni lub w nocy, ale także zapewnia zasilanie maszyn i urządzeń w przypadku awarii, przerw lub ograniczeń w dostawie prądu.

Oszczędność

Montaż paneli fotowoltaicznych to przede wszystkim oszczędność wynikająca z ograniczenia kosztów przeznaczanych na rachunki za energię elektryczną. Dzięki odpowiednio dopasowanej instalacji PV dla firmy autokonsumpcja może zostać w pełni pokryta przez samodzielnie produkowaną energię, a nadwyżka odsprzedana do sieci lub zmagazynowana w magazynach energii. Dokładne zapoznanie się z profilem energetycznym danego przedsiębiorstwa zapewnia bowiem stworzenie optymalnej instalacji fotowoltaicznej dla danej firmy. Warto podkreślić, że fotowoltaika dla firmy to inwestycja na lata, a sama instalacja jest bezobsługowa i praktycznie bezawaryjna. Oszczędności mogą sięgać nawet 90% rocznie.

Stabilność

Fotowoltaika dla firmy zapewnia nie tylko niezależność energetyczną, ale także stabilność cen energii. W ostatnich latach koszt energii elektrycznej nieustannie rośnie, a ciągle zmieniająca się sytuacja uniemożliwia ustalenie dokładnej prognozy dla cen energii na przyszłość. Montaż instalacji fotowoltaicznej w firmie w Warszawie i okolicach pozwala uniknąć tych wzrostów, ponieważ koszt energii produkowanej przez panele słoneczne jest stały i niezależny od cen na rynku. W efekcie czego przedsiębiorca może z wyprzedzeniem stworzyć realistyczny biznesplan dla swojej działalności, a klienci — zaplanować swoje wydatki. Fotowoltaika to inwestycja, która się opłaca.

Instalacja fotowoltaiki z magazynem energii

Fotowoltaika dla firmy WarszawaInstalacja fotowoltaiczna z magazynem energii umożliwia nie tylko produkcję energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii, ale także możliwość jej gromadzenia i przechowywania. Rozwiązanie to zapewnia bowiem bezpieczeństwo energetyczne gwarantujące zachowanie ciągłości pracy przedsiębiorstwa oraz zasilania procesów krytycznych. Magazyn energii umożliwia magazynowanie wyprodukowanej energii z instalacji fotowoltaicznej i jej późniejsze wykorzystanie. Dodatkowo urządzenie to pozwala na gromadzenie energii z sieci pozyskanej w czasie niższej taryfy i jej konsumpcję w okresie obowiązywania wyższej opłaty. Zatem montaż fotowoltaiki z magazynem energii umożliwia stworzenie zapasu wynikającego z nadprodukcji, zapewnia ochronę przedsiębiorstwa przed awarią lub brakami w dostawie prądu, a także pozwala korzystać z nadwyżki energii w okresie szczytowego zapotrzebowania.

 

Fotowoltaika dla firmy Warszawa - Tani prąd dla przedsiębiorstwa

Dopasowana instalacja

Własna elektrownia słoneczna zapewnia niezależność energetyczną oraz zabezpiecza firmę przed rosnącymi cenami energii. Ma to bezpośredni wpływ na obniżenie kosztów prowadzenia biznesu. Nasi specjaliści przygotowują rozwiązania szyte na miarę każdej firmy. Współpracujemy z wiodącymi producentami komponentów, co przekłada się na wysoką jakość i niezawodność instalacji. Przy odpowiednio dopasowanej wielkości instalacji fotowoltaicznej własna energia elektryczna może całkowicie pokryć zapotrzebowanie firmy i sprawić, iż stanie się ona samowystarczalna.

Kredyt na fotowoltaikę

Obecnie na rynku dostępne są różne formy finansowania zakupu instalacji PV. Jedną z nich jest kredyt na panele fotowoltaiczne udzielany przedsiębiorcom oraz właścicielom firm. We współpracy z bankami jesteśmy w stanie zaoferować naszym klientom atrakcyjne formy finansowania na inwestycje w odnawialne źródła energii na dogodnych warunkach. Kredyt na instalację fotowoltaiczną jest bowiem bezpieczną formą zakupu, która pozwala zamienić dotychczasowy rachunek za prąd na ratę kredytu dopasowaną do indywidualnych możliwości.

Leasing na fotowoltaikę

Leasing na instalację fotowoltaiczną to rozwiązanie skierowane głównie do przedsiębiorców. Ta forma finansowania umożliwia bowiem instalację paneli fotowoltaicznych w firmie bez inwestowania własnych środków. Dodatkowo ratę leasingu wlicza się do kosztów uzyskania przychodu, co niniejszym oznacza niższy podatek dochodowy dla firmy. Warto pamiętać także, iż montaż fotowoltaiki jest przedsięwzięciem generującym oszczędności, dzięki którym na bieżąco można pokrywać w całości lub w części koszty związane z ratą leasingu.

Montaż fotowoltaiki Mazowieckie - obszar naszego działania

Fotowoltaika dla firmy Warszawa i okolice

Nasza firma zapewnia montaż instalacji fotowoltaicznej dla firm w Warszawie i okolicach. Regionem naszego działania objęte są takie miasta Mazowsza jak: Radom, Płock, Siedlce, Pruszków, Legionowo, Ostrołęka, Piaseczno, Otwock, Ciechanów, Żyrardów, Mińsk Mazowiecki, Wołomin, Sochaczew, Mława, Grodzisk Mazowiecki, Nowy Dwór Mazowiecki, Wyszków, Ostrów Mazowiecki, Płońsk, Pułtusk, Gostynin, Sokołów Podlaski, Sierpc, Kozienice, Przasnysz, Garwolin, Grójec, Węgrów, Szydłowiec, Ożarów Mazowiecki, Maków Mazowiecki, Żuromin, Zwoleń, Białobrzegi, Łosice, Przysucha oraz Lipsko.

Fotowoltaika dla firmy Dofinansowanie

Program Energia Plus przeznaczony jest dla przedsiębiorców w rozumieniu ustawy z dnia 6 marca 2018 r. Prawo przedsiębiorców wykonujący działalność gospodarczą.

Celem programu jest zmniejszenie negatywnego oddziaływania przedsiębiorstw na środowisko, w tym poprawa jakości powietrza, poprzez wsparcie przedsięwzięć inwestycyjnych.

W tym programie przedsiębiorcy mogą ubiegać się o środki na wykonanie instalacji fotowoltaicznej, pompy ciepła czy też zakup magazynów energii. Warunkiem udzielenia wsparcia na magazyn energii jest zintegrowanie go ze źródłem energii, które będzie realizowane równolegle w ramach projektu.

W obecnym III naborze dofinansowanie będzie udzielone w formie pożyczki, gdyż w I i II turze budżet na dotacje został wyczerpany.

Beneficjent w ramach programu może otrzymać od 0,5 mln zł do 300 mln zł – do 85% kosztów kwalifikowanych.

Pożyczka może być udzielona na okres nie dłuższy niż 15 lat oraz może być częściowo umorzona w wysokości do 10% wypłaconej kwoty pożyczki, lecz nie więcej niż 1 mln zł.

Termin składania wniosków w trybie ciągłym trwa od 01.04.2022 do 16.12.2022 lub do wyczerpania alokacji środków.

Dotacja Warszawska przeznaczona jest dla osób fizycznych, podmiotów gospodarczych, osób prawnych, wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych.

Wysokość dofinansowania na instalację fotowoltaiczną dla firm wynosi do 15 000 zł, ale nie więcej niż 1 500 zł za każdy kW mocy instalacji.

Warszawską dotację na fotowoltaikę można łączyć z ulgą termomodernizacyjną.

Dla jednostek sektora finansów publicznych, będących gminnymi lub powiatowymi osobami prawnymi wysokość dotacji wynosi do 80% rzeczywistych kosztów realizacji inwestycji.

Wnioski można składać od 1 września 2022 r. do 31 marca 2023 r. na planowane, ale jeszcze niezrealizowane inwestycje.

Fotowoltaika dla firmy Warszawa - Nasze ostatnie realizacje