FAQ

FAQ

Pytania i odpowiedzi

Systemy fotowoltaiczne przetwarzają promieniowanie słoneczne bezpośrednio w energię elektryczną.
Odpowiednio dopasowany system instalacji fotowoltaicznej pokryje Twoje zapotrzebowanie na energię nawet w 100%.

 

Panele fotowoltaiczne zamieniają energię promieniowania słonecznego w energię elektryczną. Prąd stały przepływający przez falownik (inwerter) zostaje zamieniony na prąd zmienny, gotowy do użycia. Z tak przetworzonego prądu korzystamy na bieżąco w domu czy w firmie. Energia elektryczna, która nie została wykorzystana, jest magazynowana w sieci, z której korzystamy w dni z ograniczoną produkcją prądu z instalacji, czyli głównie jesienią i zimą. Prawidłowo zaprojektowana i zamontowana mikroinstalacja PV jest bezobsługowa i bezawaryjna. Właściciel instalacji posiada konto online do śledzenia bieżącej produkcji energii i …..

Zestaw instalacji fotowoltaicznej, który jest źródłem energii odnawialnej składa się z:

  • paneli fotowoltaicznych – zbudowanych z ogniw fotowoltaicznych, które wykorzystują energię słoneczną do produkcji energii elektrycznej
  • inwertera (falownika) – zamieniającego prąd stały na prąd przemienny
  • dwukierunkowego licznika energii
  • zabezpieczeń AC/DC
  • konstrukcji montażowej i okablowania

Połączenie tych elementów zapewnia ciągłość przesyłu energii elektrycznej.

Instalacja przeznaczona dla domu jednorodzinnego powinna zostać założona w ciągu 1-3 dni. Czas pracy może się wydłużyć, jeśli pojawią się złe warunki pogodowe uniemożliwiające pracę na dachu lub gruncie. Również nietypowa konstrukcja dachu i rozmieszczenie paneli może wydłużyć czas montażu.
W celu oszacowania, jaka instalacja jest właściwa do zaspokojenia potrzeb energetycznych Twojego domu lub Firmy, konieczna jest szczegółowa analiza dotychczasowych rachunków za prąd. Wystarczy że zwrócisz się do nas z ostatnim rachunkiem za prąd, otrzymasz dokładną kalkulację wielkości instalacji.
Panele zostały zaprojektowane by wytrzymywać różne warunki atmosferyczne: burze, gradobicia, temperatury -35°C i +35°C. Ogniwa montowane są w próżni i laminowane przezroczystą folią. Przed uszkodzeniami mechanicznymi moduł chroniony jest hartowaną szybą o grubości do 4mm. Szyba ta zmniejsza także ilość odbitego promieniowania słonecznego, ograniczając straty energii, które powodują zmniejszenie mocy uzyskiwanej przez moduł PV. Producenci gwarantują nawet 30 lat pracy paneli fotowoltaicznych.
Wielkość instalacji fotowoltaicznej determinuje ilość energii elektrycznej wyprodukowanej przez panele. Kluczowe jest też miejsce umieszczenia mikroinstalacji PV, kąt nachylenia dachu oraz występujące zacienienie. Instalacja fotowoltaiczna działa na światło, co oznacza produkcję energii od rana do wieczora przez cały rok, jednak największa jest latem przy pełnym słońcu. Przyjmuje się, że panel skierowany na południe, mający 1 kWp wyprodukuje w ciągu roku ok. 1000-1100 kWh energii elektrycznej. Krzemowe panele fotowoltaiczne działają najsprawniej w temperaturze ok. 25°C. Nasi Doradcy zaprojektują taki układ paneli, aby osiągały najwyższą efektywność.
Odpowiednio zaprojektowana i wykonana instalacja przez profesjonalne ekipy monterskie, prawidłowo podłączona z zabezpieczeniami przepięciowymi jest całkowicie bezpieczna dla mieszkańców, budynku i otoczenia.

Energia słoneczna już teraz jest tańsza od węglowej a dodatkowo chroni Twoje najbliższe środowisko przed szkodliwymi zanieczyszczeniami. Zainwestuj w instalację, pozyskaj dofinansowanie np. z programu „Mój prąd” i odbierz 5000 pln dotacji a dodatkowo skorzystasz z ulgi termomodernizacyjnej. Twoje rachunki za prąd zmniejszą się nawet o 90%. Całkowity zwrot kosztów budowy następuje w okresie około 5 lat a po tym czasie – ze względu na wieloletnią trwałość instalacji, co roku osiągasz pewny zysk.

Chętnie porozmawiamy i dobierzemy odpowiednią dla Ciebie instalację i rodzaj dotacji, które znacznie obniżą koszt inwestycji.